fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Min. Z. Ziobro: Polacy płacą za politykę, którą uprawiał D. Tusk w Brukseli, pozwalając na kontynuację operacji Nord Stream 2

Donald Tusk przez pięć lat pełnił jedną z najbardziej eksponowanych funkcji (był przewodniczącym Rady Europejskiej) i za cele swojego urzędowania postawił bezpieczeństwo energetyczne Europy. Widzimy aktualnie, jak to bezpieczeństwo wygląda. W tej chwili Władimir Putin może windować ceny gazu o kilkaset procent i Polacy za to płacą. Polacy płacą za politykę, którą uprawiał Donald Tusk w Brukseli, pozwalając na kontynuację operacji Nord Stream 2 – powiedział Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny, w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.

Rozmowy z czeską minister środowiska, Anną Hubaczkovą, ws. Turowa były bardzo owocne i konstruktywne, dokonaliśmy końcowych ustaleń – oświadczyła we wtorek minister klimatu, Anna Moskwa, po spotkaniu z minister Anną Hubaczkovą. [czytaj więcej]

Zdaniem min. Zbigniewa Ziobro sprawa Turowa wiąże się przede wszystkim z licznymi interesami państwa czeskiego i jest to widoczne.

– Czechy to państwo, które także prowadzi odkrywkowe kopalnie węgla brunatnego i jest potentatem, jeśli chodzi o produkcję energii elektrycznej z węgla. Podwójne standardy ze strony Czechów w ramach wyraźnej gry politycznej to jedno, ale istota rzeczy tkwi w karach, które są Polsce naliczane oraz skandalicznych działaniach Unii Europejskiej przeciwko Polsce. Działania przybrały systemowy charakter. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w ciągu kilkudziesięciu lat funkcjonowania nigdy wcześniej w żadnym przypadku (tysiącom rzeczy, które zapadały) nie zdecydował się nakładać kary na wstępnym  etapie postępowania – podkreślił gość programu „Polski punkt widzenia”.

Szef resortu sprawiedliwości wskazał, że traktaty nie dają prawa TSUE, by nakładał kary „na wstępnym etapie złożenia skargi, wymuszając de facto w ten sposób (przez te kary) decyzję finalną”.

– Zatrzymanie pracy kopalni oznacza także zatrzymanie pracy elektrowni. A z uwagi na charakter technologii związanej z produkcją prądu, musiałoby to prowadzić do definitywnego wygaszenia elektrowni. Proszę zobaczyć, kiedy to się dzieje? To jest w czasach, kiedy Władimir Putin rozgrywa grę wobec Europy i całego świata, która powoduje drastyczny wzrost cen gazu i innych cen energii, w czasach, kiedy realizacja decyzji TSUE, prowadziłaby do realnego zagrożenia bezpieczeństwa energetycznego ponad 3 mln Polaków, którzy otrzymują prąd z elektrowni w Turowie – powiedział Zbigniew Ziobro. 

Lider Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk, zaapelował we wtorek do premiera RP Mateusza Morawieckiego, by „wyszedł ze studia telewizyjnego, wyszedł z propagandowej bańki” i porozmawiał z ludźmi na temat skutków polityki swego rządu, m.in. podwyżki cen gazu i zmian podatkowych w ramach Polskiego Ładu. [więcej]

– Donald Tusk przez pięć lat pełnił jedną z najbardziej eksponowanych funkcji (był przewodniczącym Rady Europejskiej) i za cele swojego urzędowania postawił bezpieczeństwo energetyczne Europy. Widzimy aktualnie, jak to bezpieczeństwo wygląda. W tej chwili Władimir Putin może windować ceny gazu o kilkaset procent i Polacy za to płacą. Polacy płacą za politykę, którą uprawiał Donald Tusk w Brukseli, pozwalając na kontynuację operacji Nord Stream 2. (…) Wzrost cen prądu elektrycznego i konieczność produkowania prądu z innych źródeł niż węgiel powoduje, że Europa w znacznym stopniu uzależniła się od Władimira Putina i od gazu. Jeżeli wycofuje się węgiel, to na jego miejsce wchodzi gaz. A jeżeli potrzebna jest większa ilość gazu, to Władimir Putin może zarabiać, budować swoją armię i może tym bardziej windować ceny gazu i szantażować Unię Europejską, w tym Polskę – zaznaczył min. Zbigniew Ziobro.

– Konsekwencje działań Donalda Tuska (jako premiera), który zgadzał się na zaostrzenie pakietu klimatyczno-energetycznego, czyli na przejście na gaz i przejście na wyższy podatek, który zapłacą elektrownie węglowe, które jeszcze funkcjonują, bezpośrednio uderzają w Polaków. Wielu z nas jeszcze nie zobaczyło wyższych rachunków, ale przyjdzie nam słono płacić za prąd czy gaz. Ci, którzy zobaczyli, już wiedzą, czym skutkują niekompetentne i nieudolne rządy Donalda Tuska – dodał gość TV Trwam.

Donald Tusk winą za rosnące ceny gazu czy prądu obarcza rząd Zjednoczonej Prawicy, ale to nie obecny rząd podejmował decyzje, które skutkują aktualnym wzrostem cen, tylko rząd Donalda Tuska i Ewy Kopacz.

Pakiet Fit for 55 jest nie do udźwignięcia przez polski budżet. Realizacja unijnych planów przygotowanych przez Fransa Timmermansa kosztowałaby każdego Polaka 64 tysiące złotych. [więcej]

– Jeśli zgodzimy się na pakiet klimatyczny, to każdy z nas będzie musiał wielokrotnie więcej płacić za energię elektryczną w Polsce. Wszystko kilkukrotnie podrożeje. Jeżeli rosną ceny prądu, to przekłada się to także na inne produkty i usługi. Koszty życia w Polsce będą tak wysokie, że ponownie będą fale migracji, wyjazdów z Polski. Naprawdę nie możemy się na to zgodzić – podkreślił gość programu „Polski punkt widzenia”.

Min. Zbigniew Ziobro stwierdził, że Polska o wiele więcej płaci, niż otrzymuje w dotacjach unijnych.

– W mediach ukazywane jest, że TSUE nakazał likwidację Izby Dyscyplinarnej i nałożył kary finansowe, i jeśli to spełnimy, to wszystko będzie dobrze. To jest nieprawda. Oni (instytucje unijne – red.) żądają usunięcia pond 600 orzeczeń wydanych przez Izbę Dyscyplinarną w tym za przestępstwa kryminalne popełniane przez sędziów, które otworzyły drogę do ich ukarania za kradzieże, za wypadki spowodowane pod wpływem alkoholu czy narkotyków itd. Oni domagają się możliwości kwestionowania nowych sędziów powołanych przez Krajową Radę Sądownictwa. Oni już chcą zakwestionować Trybunał Konstytucyjny i wyrok (zwłaszcza ten), który wskazał, że Konstytucja RP jest nad traktatami europejskimi. W toku są jeszcze kolejne żądania, więc nie chodzi o to, by spełnić jeden warunek. Oni postawią tyle warunków, by znaleźć pretekst, by Polska nie otrzymała środków finansowych, wykorzystując tzw. mechanizm praworządności. Oni chcą dokonać przewrotu rządu w Polsce. Oni chcą doprowadzić do sytuacji (trudnej finansowo dla państwa polskiego), która skłoni Polaków do zakwestionowania wyborów demokratycznych. To jest czysta manipulacja i agresja wobec Polski inspirowana wewnątrz, ale realizowana głównie za sprawą czynników niemieckich Unii Europejskiej – podsumował Prokurator Generalny.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl