fot. TVP Info

Z. Ziobro: Można spodziewać się kolejnych zatrzymań ws. korupcji w sądach

Można spodziewać się kolejnych zatrzymań ws. podejrzenia korupcji w sądach – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jak dodał śledztwo w tej sprawie postępuje i kolejne osoby już „są sygnalizowane do odwołań i zatrzymań”.

Minister był pytany we wtorek w TVP Info o ostatnie zatrzymania w sądach. Ministerstwo Sprawiedliwości podało w poniedziałek, że odwołano m.in. siedmiu zatrzymanych w poniedziałek dyrektorów sądów z okręgu krakowskiego. Decyzje te – jak podało Ministerstwo Sprawiedliwości – mają związek m.in. z poniedziałkowymi zatrzymaniami przez CBA w śledztwie dotyczącym podejrzenia korupcji w sądach.

Zbigniew Ziobro powiedział, że zatrzymania to „ciąg dalszy dużego śledztwa” prowadzonego od kilku miesięcy ws. m.in. korupcji w sądach.

„Wczoraj odwołałem siedmiu dyrektorów w różnych sądach, ale łącznie to jest kilkanaście osób, które zostały odwołane, a może ta liczba jest większa. Te liczby są tak duże, że trudno je zapamiętać, zwłaszcza, że śledztwo postępuje i kolejne osoby już są sygnalizowane do odwołań i zatrzymań” – powiedział minister.

Pytany, czy można spodziewać się kolejnych zatrzymań w sprawie, Zbigniew Ziobro potwierdził.

„To jest śledztwo rozwojowe, jak wspominałem. Oczywiście postępowanie jest prowadzone fazami, osoby zatrzymane składają wyjaśnienia. Jest też dokumentacja śledztwa, która pokazuje, że ten proceder był dużo szerszy, a w polskich sądach była wielka patologia” – powiedział szef resortu sprawiedliwości.

PAP/RIRM

drukuj