fot. PAP/Marcin Obara

„Zamach stanu”, „Ostrzeżenie dla agentów CBA, aby nie próbowali walczyć z korupcją”. Komentarze po aresztowaniu M. Kamińskiego i M. Wąsika

Zatrzymanie posłów Prawa i Sprawiedliwości, Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego, to zamach stanu. Donald Tusk popełnił przestępstwo podkreślił poseł PiS, Antoni Macierewicz.

Tutaj istotą był atak na pana prezydenta. To jest zamach stanu, to się nie zdarzyło nigdy w historii Polski i chyba w żadnym kraju europejskim, żeby policja zaatakowała Pałac Prezydencki, żeby porwała osoby, członków parlamentu, którzy przebywają w Pałacu Prezydenckim. To działanie, które ma na celu zniszczenie pozycji prezydenta RP i zakwestionowanie w istocie struktury konstytucyjnej państwa polskiego. Taki jest cel tej operacji. To jest zamach stanu, dążenie do zmiany struktury politycznej państwa polskiego. Donald Tusk popełnił przestępstwo, które go eliminuje jako uczciwego przedstawiciela państwa polskiego – powiedział Antoni Macierewicz.

O tym, jak wygląda praca CBA w związku z walką z korupcją i o tym, że nie doszło do złamania prawa przez Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, mówił dr Roman Marzec, były funkcjonariusz CBA.

Praca operacyjna, działania operacyjne polegające na kontrolowanym wręczeniu korzyści majątkowej, na kontrolowanym przyjęciu korzyści majątkowej, całej operacji specjalnej związanej z tym działaniem są bardzo skomplikowane i wymagają obszernej wiedzy. To wszystko zostało uregulowane w przepisach prawa. Jest to działanie zgodne z prawem. Tworzenie dokumentów legalizacyjnych kryjących osoby uczestniczące także zostały zawarte. Są to przepisy, które nazywają się kontratypami, w związku z czym tam nie doszło do żadnego przestępstwa – tłumaczył dr Roman Marzec.

Ekspert ds. bezpieczeństwa, Sebastian Trojak, przypomniał wkład byłych ministrów w walkę z przestępczością w naszym kraju.

Dla mnie jest to jasny sygnał, ostrzeżenie dla wszystkich agentów CBA, aby nie próbowali rozwiązywać spraw korupcyjnych, bo może się to dla nich źle skończyć. Sądy powinny drobiazgowo i dokładnie ścigać przestępców, a nie ludzi, którzy walczą z korupcją. (…) Tutaj mamy do czynienia z ludźmi, którzy budowali CBA od podstaw, nie opierali się na byłych agentach SB, budowali nową formację, która była konsekwentna w działaniu i spotkała się z bardzo dużą nieprzychylnością ludzi, którzy dalej chcieli żerować i korzystać z profitów, które niesie za sobą rządzenie – zaznaczył Sebastian Trojak.

TV Trwam News

drukuj