W Warszawie spotkanie Obamy z Tuskiem i Junckerem

W warszawskim hotelu Marriott w piątek po godz.10. rozpoczęło się spotkanie prezydenta USA Baracka Obamy z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem i szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude’em Junckerem.

Spotkanie prezydenta USA i szefami Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej odbywa się przed rozpoczęciem szczytu NATO w Warszawie, którego obrady zainaugurowane zostaną w piątek wczesnym popołudniem.

„Spotkanie będzie okazją, by podkreślić transatlantycką jedność i omówić współpracę w zakresie priorytetów. Priorytety te obejmują przeciwdziałanie terroryzmowi, wzmocnienie wzrostu gospodarczego i przeciwdziałaniu globalnemu kryzysowi uchodźców. Poruszone zostaną także kwestie globalnych konsekwencji referendum w Wielkiej Brytanii” – podkreślono na stronach Rady Europejskiej.

Ponadto w piątek planowana jest wspólna deklaracja UE i NATO, o której będą mówić sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk i przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

PAP/RIRM

drukuj