fot. facebook.com/donaldtusk

D. Tusk twierdzi, że stawką najbliższych wyborów będzie dalsza obecność Polski w UE

Donald Tusk znów straszy Polaków polexitem, oskarżając przy tym rząd, że blokuje wypłaty środków unijnych. Lider PO powiedział, że stawką najbliższych wyborów będzie również to, czy Polska pozostanie w Unii Europejskiej.

Donald Tusk mówił o tym podczas poniedziałkowego spotkania z wyborcami w Strzelcach Opolskich. W swoim wystąpieniu przekonywał, że to, co robi dziś rząd Zjednoczonej Prawicy, to prosta droga do polexitu. Jego zdaniem, jeśli obecna władza będzie miała możliwość rządzenia dalej, będzie gotowa wyprowadzić Polskę z Unii.

Do wypowiedzi byłego premiera odniósł się wicemarszałek Senatu, Marek Pęk. Polityk PiS podkreślił, że stawką najbliższych wyborów nie jest obecność naszego kraju w Unii Europejskiej, jak mówi Donald Tusk, ale suwerenna Polska w Unii Europejskiej.

– Na wypowiedzi Donalda Tuska, na jego nieustanne kłamstwa i manipulacje trzeba odpowiadać twardo. Stawką tych wyborów jest suwerenna Polska w Unii Europejskiej, Polska, która ma przyszłość, która się rozwija. Największym zagrożeniem dla suwerennej Polski i dobrego rozwoju kraju jest powrót Donalda Tuska do władzy – podkreślił Marek Pęk.

Politycy Zjednoczonej Prawicy odnoszą się też do wypowiedzi Donalda Tuska o tym, że rząd odpowiada za wstrzymywanie przez Brukselę należnych nam funduszy.

PiS wskazuje przy tym, że to PO pracuje w Unii Europejskiej nad tym, aby blokować Polsce środki unijne. Politycy PiS przypominają w tym kontekście słowa Rafała Trzaskowskiego, który mówił, że dzięki staraniom Platformy pieniądze dla naszego kraju będą mrożone.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl