Dziś wybory do PE

Dziś wybierzemy 51 przedstawicieli, którzy będą reprezentowali Polskę w Parlamencie Europejskim. O mandat ubiega się ponad tysiąc osób. Prawo do głosowania ma ok. 30 mln osób.

Zagłosujemy w ponad 27  obwodach wyborczych. Aby otrzymać kartę do głosowania musimy potwierdzić swoją tożsamość. Możemy to zrobić poprzez okazanie dowodu osobistego, ale także paszportu, prawa jazdy czy książeczki wojskowej.

Karta do głosowania liczy dziewięć stron, po jednej na listę wyborczą danego komitetu. Musimy więc wybrać odpowiednią listę i postawić krzyżyk („X”) przy swoim kandydacie. Każdy inny symbol będzie nieważny.

Przypominamy także, że cały czas trwa cisza wyborcza.W tym czasie w mediach elektronicznych nie można publikować sondaży, przedstawiać  kandydatów lub komitetów.

Lokale wyborcze będą dziś otwarte do godz. 21:00. Wyniki wyborów powinniśmy poznać jutro, a najpóźniej we wtorek.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl