fot. pixabay.com

NASK ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod KAS i Ministerstwo Finansów

NASK ostrzegła we wtorek przed oszustami wyłudzającymi dane do logowania do bankowości i wykorzystującymi do tego wizerunek Krajowej Administracji Skarbowej i Ministerstwa Finansów.

Zespół CSIRT (Computer Security Incident Response Team) Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej poinformował we wtorek, że otrzymuje zgłoszenia o nowych wariantach kampanii wykorzystującej wizerunek Krajowej Administracji Skarbowej i Ministerstwa Finansów.

„W wiadomościach rozsyłanych przez oszustów znajdują się informacje o rzekomym zatwierdzeniu zwrotu podatku” – podała NASK.

Dodała, że celem tego oszustwa jest wyłudzenie danych logowania do bankowości, a następnie przejęcie środków finansowych przechowywanych na koncie.

 

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl