fot. pixabay.com

Szef NBP: Polska nie może zrezygnować ze złotego

Prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński, uważa, że Polska nie powinna i nie może zrezygnować ze złotego. Pisał o tym w liście do uczestników Forum Suwerenności Monetarnej.

Prof. Adam Glapiński skierował do uczestników Forum Suwerenności Monetarnej list, który odczytała dyrektor Departamentu Emisyjno-Skarbcowego w NBP, Barbara Jaroszek. Szef polskiego banku centralnego zwrócił uwagę na korzyści, jakie daje gospodarce własna waluta.

– Dzięki własnej walucie, pozwalającej na prowadzenie suwerennej polityki pieniężnej, dostosowanej do naszych uwarunkowań, Polska od lat może cieszyć się stabilnym wzrostem gospodarczym. Można zatem postawić wniosek, że złoty to jedna ze składowych, która przyczynia się do sukcesu gospodarczego Polski – wskazywał w liście prezes NBP.

Prof. Adam Glapiński podkreślił też ważną rolę gotówki. W liście do uczestników Forum Suwerenności Monetarnej zaznaczył, że możliwość gromadzenia oszczędności w gotówce zwiększa poczucie bezpieczeństwa obywateli, a o przydatności gotówki przekonali się uciekający przed wojną Ukraińcy.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl