fot. PAP/EPA

Viktor Orban ponownie przewodniczącym Fideszu

Premier Viktor Orban został ponownie wybrany na przewodniczącego Fideszu. W swoim wystąpieniu na zjeździe partii poparł propozycję Jarosława Kaczyńskiego, by przeorganizować europejską prawicę.

Wiosną przyszłego roku Węgrzy pójdą do urn, by ponownie wybrać parlament. Rządy Fideszu mogą doprowadzić do szybkiego rozwoju kraju – podkreślał w tym kontekście premier Viktor Orban.

– Jeśli będziemy kontynuować ludowo-chrześcijańsko-demokratyczne rządy, przez 10 lat znów możemy przebyć ogromną drogę. Możemy się znaleźć wśród państw rozwiniętych, zlikwidować resztę ubóstwa, stać się krajem zielonym, zdrowym, zachowującym swe naturalne skarby i piękno, państwem ludzi żyjących zdrowiej i dłużej – akcentował Viktor Orban.

Na Węgrzech wciąż są ubodzy, nie rodzi się wystarczająco dużo dzieci, a pensje i emerytury nie są wystarczająco wysokie i nie każdy ma dobre mieszkanie – zwracał uwagę szef węgierskiego rządu i wskazywał, że wciąż potrzeba intensywnej pracy. Viktor Orban odniósł się także do relacji z Unią Europejską i wskazał na potrzebę reformy wspólnoty.

– Popieramy inicjatywę Polaków i prezesa Jarosława Kaczyńskiego, by przeorganizować całą europejską prawicę – powiedział węgierski premier.

Węgrzy nie chcą – podobnie jak Polacy – by UE przeobraziła się w „Stany Zjednoczone Europy” – apelował Viktor Orban.

– Nawet nam się nie śni występować z UE. Tak łatwo się od nas nie uwolnią. Musimy powstrzymać ukradkowe jednoczenie Unii – podkreślił Viktor Orban.

W ocenie premiera Węgier program Fideszu popiera „przytłaczająca większość” społeczeństwa.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl