fot. PAP/EPA

W Niemczech trwa trzeci dzień rolniczych protestów przeciwko polityce rządu

Środa jest trzecim dniem, kiedy dziesiątki tysięcy niemieckich rolników demonstrują przeciwko polityce oszczędnościowej rządu SPD, Zielonych i FDP. Protesty paraliżują drogi i centra miast w całych Niemczech.

Minister rolnictwa Niemiec, Cem Oezdemir, ma przemawiać w środę na wiecu rolników w Ellwangen w Badenii-Wirtembergii.

Rolnicy zapowiedzieli przejazd 200 traktorów pod biuro okręgowe federalnego ministra gospodarki, Roberta Habecka, we Flensburgu. W Duesseldorfie rolnicy planują demonstrację, chcą podjechać pod siedziby partii SPD, Zielonych i FDP i przekazać rezolucje. Duża manifestacja odbędzie się w Dreźnie. Na wiecu w Augsburgu policja spodziewa się 3 tys. uczestników i około 1000 traktorów i ciężarówek – wylicza portal dziennika „Sueddeutsche Zeitung”.

Według policji wjazdy na autostrady będą zablokowane w całej Brandenburgii z wyjątkiem obwodnicy Berlina (Berliner Ring).

Rolnicy protestują przeciwko planowanym cięciom dotacji przez niemiecki rząd. Plan zakłada stopniowe znoszenie ulg podatkowych na rolniczy olej napędowy.

Tydzień rolniczych protestów ma zakończyć się 15 stycznia dużą manifestacją w Berlinie. Zarejestrowano łącznie około 10 tys. uczestników, którzy mają przybyć do stolicy na tysiącach traktorów.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl