Antyrządowe protesty w Rosji

Rosjanie protestują przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego. Projekt rządu przewiduje stopniowy wzrost wieku, jaki będzie pozwalał przejść na emeryturę. W 2034 roku ma on dojść do 63 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Projekt został już przyjęty przez Dumę.

W związku z protestami przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego na ulicę Moskwy wyszły tysiące ludzi.

– Myślę, że polityka naszego rządu jest skierowana przeciwko ludziom. Rząd formalnie prowadzi do ludobójstwa swoich własnych obywateli – mówiła Elya Kovalyova, mieszkanka Moskwy, jedna z protestujących.

Uczestnicy demonstracji nie przebierali w słowach. „Putin, przeżyj ze zwykłej emerytury” czy „Ręce precz od naszych emerytur” – takie hasła pojawiły się na transparentach.

– Nie chcę, żeby przedłużali moją młodość. Chcę zarabiać na tym, nad czym pracowałem, bo pracowałem i płaciłem składki. Naglę dowiaduję się, że nie będę mógł po nie sięgnąć – podkreślał inny z protestujących Oleg Kovalenko.

Na manifestacjach polityczny kapitał próbuje zbić rosyjska partia komunistyczna. Dlatego w trakcie protestów pojawiły się flagi z symbolami sierpa i młota.

– Znaczna liczba naszych obywateli, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, niestety nie osiągnie wieku planowanej emerytury, proponowanej przez rząd – akcentował Denis Parfenov z Komunistycznej Partia Federacji Rosyjskiej.

W trakcie głosowania w Dumie komuniści nie poparli projektu przygotowanego przez rząd. Nie zatrzymało to Jednej Rosji, która kontroluje rosyjski parlament. Komuniści złożyli jeszcze co prawda wniosek o referendum, ale spotkał się on ze sprzeciwem Centralnej Komisji Wyborczej.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl