fot. https://twitter.com/PremierRP

Premier M. Morawiecki w Heidelbergu: Błędem było niesłuchanie krajów, które miały rację w sprawie Władimira Putina

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że państwa narodowe nie mogą być zastąpione czymkolwiek innym. Szef rządu mówił o tym na Uniwersytecie w Heidelbergu podczas wykładu „Europa w historycznym punkcie zwrotnym”. Więcej centralizacji oznacza więcej tych samych błędów. Błędem było niesłuchanie krajów, które miały rację w sprawie Władimira Putin – zaakcentował premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę w swoim wystąpieniu m.in. na znaczenie chrześcijańskich korzeni Europy oraz państw narodowych we wspólnocie europejskiej.

Premier wskazał, że organizacje międzynarodowe mogą scalać państwa naszego kontynentu, ale nie mogą ich zastępować.

Ostrzegł przed tworzeniem europejskich biurokratycznych elit, które nie mają demokratycznego mandatu oraz przed postępująca federalizacją Europy.

Ograniczmy liczbę obszarów, które należą do kompetencji unijnych, wtedy Unia Europejska nawet z 35 członkami będzie łatwiejsza do zarządzania i bardziej demokratyczna. Więcej centralizacji oznacza więcej tych samych błędów. Błędem było niesłuchanie krajów, które miały rację w sprawie Władimira Putina –oznajmił Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił też, że jako Europejczycy jesteśmy zobowiązani sprzeciwić się faszyzmowi rosyjskiemu. Podkreślił, iż Ukraińcy walczą codziennie także o wolność Europy.

Szef rządu ocenił, że porażka Ukrainy oznaczałaby porażkę Zachodu, a także całego wolnego świata.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl