fot. pixabay.com

Województwo śląskie: inwestycje w jakość transportu zbiorowego

Na Śląsk trafią dodatkowe blisko 82 mln zł z funduszy unijnych na projekty poprawiające jakość transportu zbiorowego. Środki zostały przyznane regionowi w ramach programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

O wsparciu dla transportu niskoemisyjnego w województwie śląskim poinformowali dziś w Katowicach minister funduszy i polityki regionalnej, Grzegorz Puda, oraz wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek.

Minister Grzegorz Puda mówił, że unijne środki pomogą metropolii śląskiej zapewnić bardziej nowoczesny i ekologiczny transport publiczny.

– Wiemy doskonale, że sytuacja jest dynamiczna, iż zmienia się również wartość euro.  Udało nam się tak przekierować środki finansowe, że w tych samorządach, u tych beneficjentów, z którymi współpracujemy, pojawiły się dodatkowe możliwości finansowania. Dzisiaj wspólnie chcielibyśmy przekazać dobrą informację, że na Śląsk trafi prawie 82 mln złotych dodatkowych środków finansowych, które mogą być wykorzystane na przyspieszenie, na zwiększenie środków finansowych, aby środki związane z transportem miejskim mogły jak najszybciej trafić do mieszkańców – poinformował minister Grzegorz Puda.

Dotychczasowe projekty realizowane w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych województwa śląskiego obejmują m.in. budowę i modernizację linii tramwajowych wraz z zakupem taboru, zakup niskoemisyjnych autobusów czy budowę węzła przesiadkowego w Katowicach.

Śląsk – obok Warszawy – będzie największym beneficjentem dodatkowych środków unijnych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl