fot. https://twitter.com/podlaskaPolicja

Trzy osoby z zarzutami przekroczenia uprawnień; wśród nich były wiceszef CBŚP

Zarzuty przekroczenia uprawnień służbowych postawiła Prokuratura Regionalna w Białymstoku trzem osobom zatrzymanym na wniosek ABW; wobec podejrzanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Według nieoficjalnych informacji mediów, wśród osób z zarzutami, które miałyby dotyczyć bezprawnych działań z 2016 roku, jest były wiceszef CBŚP.

Kilka dni temu o zatrzymaniu byłego wiceszefa CBŚP, Rafała D., poinformowało Radio Zet. Według informacji tej stacji, miał on usłyszeć zarzuty związane z przestępstwami urzędniczymi z 2016 roku. Razem z tą osobą zatrzymano też dwóch byłych funkcjonariuszy policji. Jak podawało Radio Zet, były wiceszef CBŚP nadzorował m.in. śledztwo w sprawie tzw. afery taśmowej z 2014 roku.

Tłumacząc to dobrem śledztwa i tajemnicą postępowania przygotowawczego, Prokuratura Regionalna w Białymstoku nie podaje szczegółów sprawy, w tym treści ogłoszonych zarzutów; również tego czy podejrzani przyznali się i czy składali wyjaśnienia.

Zastępca prokuratora regionalnego w Białymstoku, Paweł Sawoń, poinformował w poniedziałek PAP jedynie o tym, że w śledztwie tej prokuratury – na wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – zatrzymano 16 marca trzy osoby, którym przedstawiono zarzuty przekroczenia uprawnień służbowych.

„Po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec podejrzanych wolnościowe środki zapobiegawcze, w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego i zakazu kontaktowania się z współpodejrzanymi” – dodał.

 

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl