M. Morawiecki przedstawi dziś „Konstytucję dla biznesu”

Wicepremier Mateusz Morawiecki ma dziś przedstawić „Konstytucję dla biznesu”, czyli pakiet rozwiązań ułatwiających prowadzenie firm. Minister finansów i rozwoju zaprezentuje założenia podczas KONGRESU 590, który trwa w Jasionce na Podkarpaciu. 

Wcześniej z informacją nt. planowanych rozwiązań zapoznała się Rada Ministrów. „Konstytucja dla Biznesu” ma ustanowić podstawowe zasady podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej oraz usprawnić relacje z urzędami, zastępując obowiązującą ustawę o swobodzie działalności gospodarczej nowym aktem prawnym.

Prof. Zdzisław Kordel, ekonomista z Uniwersytetu Gdańskiego, podkreślił, że tego typu rozwiązania powinny zostać wprowadzone jak najszybciej.

– Uważam, że jego propozycje dotyczące funkcjonowania przedsiębiorstw, ograniczania biurokracji – powiedzmy jak „jedno okienko”, które już od kiedyś funkcjonowało – powinny zostać szybko wprowadzone. Moim zdaniem, jeśli pojawia się pomysł, który ma ułatwić przedsiębiorcom funkcjonowanie, to powinno się go od razu wprowadzać, ponieważ jeśli to zostanie rozmyte przez różne komisje sejmowe, później przez Sejm, to się okazuje, że wychodzi coś, co nie pasuje do tych teoretycznych założeń i wręcz odwrotnie – utrudnia funkcjonowanie przedsiębiorstwom – ocenia prof. Zdzisław Kordel.

W Sejmie trwają także prace nad projektem ustawy o poprawie otoczenia prawnego przedsiębiorców. Rządowy projekt zmienia 18 ustaw. Dotyczą m.in. prawa budowlanego, prawa pracy, czy prawa o swobodzie działalności gospodarczej.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl