Wicepremier Morawiecki spotkał się z małopolskimi przedsiębiorcami

Wicepremier i Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki spotkał się w Krakowie z małopolskimi przedsiębiorcami. Na spotkaniu omówiono perspektywę wzrostu gospodarczego. Poruszona została również kwestia planu odpowiedzialnego rozwoju i korzyści z niego wynikających dla obu stron.

Wicepremier Mateusz Morawiecki wyraził nadzieję, że uda się wypracować gospodarkę opartą na wiedzy.

– Kraków jest najstarszym polskim ośrodkiem wiedzy i chcielibyśmy, żeby był taką wspaniałą inspiracją do rozwoju naszych branż, rozwoju gospodarczego takiego, który opiera się o jak najwyższą wartość dodaną. Bo dzięki tej wysokiej wartości dodanej nasi przedsiębiorcy będą uzyskiwać wysokie marże. A wysokie marże to wyższe zyski, wyższa rentowność – a one z kolei pozwolą więcej płacić naszym pracownikom. I o to też nam chodzi, żebyśmy jak najszybciej dogonili zapóźnienia z ostatnich 300-350 lat względem Zachodu. Spotkanie bardzo dobre, bardzo się cieszę na różne spotkania, które tutaj w Krakowie jeszcze mnie dzisiaj czekają – powiedział Mateusz Morawiecki.

Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Polski, przygotowany pod kierunkiem wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego, został przyjęty przez rząd w połowie lutego.

Zgodnie z nim rozwój polskiej gospodarki ma opierać się na pięciu filarach. Są to: reindustrializacja, rozwój innowacyjnych firm, kapitał, ekspansja zagraniczna oraz zrównoważony rozwój społeczny i regionalny. Fundusze unijne wraz z wkładem krajowym, przeznaczone na realizację planu, mają wynieść w sumie 760 mld zł.

RIRM

drukuj