Szef MON odwiedził kwaterę NATO w Bydgoszczy

To ważny dzień dla Wojska Polskiego i dla Polski powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w Bydgoszczy. Minister wizytował w tym mieście kwaterę NATO i otworzył nowy budynek Force Integration Unit.

Podkreślił, że jest to pierwsza jednostka na flance wschodniej, która osiągnęła gotowość operacyjną. Minister Antoni Macierewicz zapewnił, że Polska jest w pełni gotowa do przyjęcia wojsk sojuszniczych, a NATO jest w pełni gotowe do obecności na wschodzie.

Dodał, że w dzisiejszym świecie pełnym niebezpieczeństw jest to krok konieczny dla zapewnienia bezpieczeństwa narodów żyjących w Europie.

– Kluczem jest gotowość sił polskich i gotowość sił zbrojnych wszystkich krajów flanki wschodniej do tego, żeby samemu być zdolnym do obrony i do koordynacji swoich działań z wojskami NATO i Stanów Zjednoczonych. Nigdy za mało powtarzania tej starej rzymskiej zasady: „jeżeli chcesz pokoju, musisz się szykować do wojny”. Nikt bardziej niż Polska nie chce, by kiedykolwiek powtórzyło się zagrożenie zbrojne z jakiegokolwiek kierunku. Nigdy więcej nie pozwolimy na to, by takie zagrożenie powróciło na nasze granice – powiedział minister Antoni Macierewicz.

Na zakończenie minister Antoni Macierewicz podziękował dowódcom, oficerom i żołnierzom za dotychczasową pracę i życzył im, aby nigdy nie byli zmuszeni sięgnąć po broń w obronie Ojczyzny.

RIRM

drukuj