fot. PAP/Adam Warżawa

Premier M. Morawiecki: Śląsk może być lokomotywą polskiego przemysłu i gospodarki

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Śląsk może być lokomotywą polskiego przemysłu i gospodarki. Szef rządu wziął udział w spotkaniu „Fundusze Europejskie dla Śląska”, które odbywa się w Zabrzu.

 

W przemówieniu przypomniał, że żmudne negocjacje programu dla tego regionu trwały ponad dwa lata. W efekcie wynegocjowano rekordowe środki, co jest sukcesem całego Śląska – wskazał premier Mateusz Morawiecki.

To ponad 5 mld 100 mln euro na transformację Śląska. To także ponad 2 mld z 3,7 mld Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. To tylko zarysowanie pewnych ram finansowych, tego, co będziemy mogli zrealizować z inwestycji pod polską flagą biało-czerwoną, ale też ze wsparciem ze środków unijnych – dodał.

Premier powiedział, że chce, by ze środków europejskich i jeszcze większych środków budżetowych tworzone były nowe miejsca pracy. Chcemy, aby ta lokomotywa polskiej gospodarki, zaszyta na Śląsku, ruszyła jak najszybciej z miejsca – dodał szef rządu.

Wcześniej Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej poinformowało, że Komisja Europejska zatwierdziła wszystkie 16 Programów Regionalnych dla Polski w perspektywie finansowej na lata 2021-2027. Ich łączna wartość to 31 mld euro. Programy te szczegółowo określają zasady wydatkowania środków przeznaczonych dla regionów w unijnej perspektywie finansowej 2021-2027.

RIRM

 

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl