fot. PAP/Adam Warżawa

Kolejny amerykański sprzęt wojskowy trafi do Polski

Departament Stanu USA wyraził zgodę na sprzedaż Polsce 116 używanych czołgów Abrams wraz z amunicją. To sprzęt starszego typu. Ma on uzupełnić wcześniejsze zamówienie złożone przez rząd na dostawy 250 nowych Abramsów.

 

 

Od początku wojny za naszą wschodnią granicą Polska przekazała ukraińskiemu wojsku dużą część wyposażenia swojej armii. Uzbrojenie zakupione od Amerykanów ma pokryć lukę, jaka powstała. Dziś Departament Stanu USA zezwolił na sprzedaż 116 czołgów Abrams i powiązanego sprzętu. Szacowany koszt zamówienia wynosi blisko 4 mld dolarów. Zamówione czołgi to wozy starszego typu.

 

„Rząd Prawa i Sprawiedliwości pracuje nad przyspieszeniem dostaw. Wicepremier Mariusz Błaszczak jest w trakcie negocjacji ze stroną amerykańską i możliwe, że pierwsze sztuki Abramsów dotrą do nas już w przyszłym roku’’- napisał w mediach społecznościowych Mateusz Morawiecki, premier RP.

 

 

Zamówienie na 116 Abramsów obejmuje również 12 wozów zabezpieczenia technicznego HERCULES, osiem mostów czołgowych, sześć wozów dowodzenia, 26 pojazdów Humvee i 26 lekkich pojazdów opancerzonych, a także karabiny maszynowe oraz dziesiątki tysięcy sztuk amunicji czołgowej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl