Byli opozycjoniści wdzięczni obecnym władzom

Przedstawiciele organizacji weteranów opozycji niepodległościowej i patriotycznej wystosowali list poparcia dla działań władz Polski. Wyrażamy swoją wdzięczność panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie i pani premier Beacie Szydło za dotychczasową obronę naszej kultury, tradycji i dziedzictwa narodowego – piszą w liście weterani.

Janusz Olewiński, przewodniczący Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Internowanych i Represjonowanych podkreśla, że na taką postawę osób sprawujących najważniejsze urzędy w państwie byli opozycjoniści czekali 26 lat.

– Spodziewaliśmy się, że nastąpi całkowita odnowa życia publicznego, gospodarczego i społecznego po 1989 roku to się zacznie, a było wręcz przeciwnie. Stało się coś strasznego. My na to nie możemy już dłużej czekać. Zniszczone pokolenie, zniszczone życie. Niezwykle ważne jest pamiętanie o swoich korzeniach i tożsamości. Przez tych 26 lat nic nie było, nie mówiąc o Żołnierzach Wyklętych. Przecież to był fenomen, a jak ich traktowano – mówi Janusz Olewiński.

Jednocześnie weterani wskazują, że obecnie mamy do czynienia ze szkalowaniem Polski na arenie międzynarodowej przez opozycję oraz związane z nią organizacje. Jak twierdzą, takie działanie powinno być traktowane przez państwo polskie z całą surowością.

RIRM

drukuj