PAP/Tomasz Wojtasik

Premier M. Morawiecki: Prezydent przywrócił dobre imię naszym bohaterom, a zdrajców nazwał zdrajcami

Prezydent Andrzej Duda przywrócił dobre imię naszym bohaterom, a zdrajców nazwał zdrajcami – podkreślał premier Mateusz Morawiecki na wiecu w Jarocinie, mówiąc o zasługach prezydenta w zakresie polityki historycznej.

Podczas spotkania z mieszkańcami Jarocina premier Mateusz Morawiecki zwracał uwagę na obszary, którymi zajmował się m.in. prezydent Andrzej Duda. W tym kontekście wymienił m.in. politykę historyczną.

„Jednym hasłem można ująć, na czym polegało pierwsze 25 lat – bez mała, bo były przerwy w tym okresie – to: samobiczowanie, pedagogika wstydu” – mówił Mateusz Morawiecki.

„Polacy byli zdrajcami, a szło to w kierunku nawet takim, który mi się w głowie nie mieści, ale tak było i pamiętacie to szanowni Państwo, że Polacy są współwinni wybuchowi II wojny światowej, czyli kłania się dzisiejsza narracja prezydenta Putina – takie cele stawiały sobie główne media III RP i prezydent Andrzej Duda odwrócił tę rzekę, odwrócił kłamstwa i przywrócił dobre imię naszym bohaterom, a zdrajców nazywa zdrajcami i to ich boli” – podkreślał szef rządu.

 

PAP

drukuj