fot. PAP/Paweł Skraba

Premier M. Morawiecki w Toruniu: Warto postawić na tych, którzy potrafili zadbać o finanse i najsłabszych 

Warto postawić na tych, którzy potrafili zadbać i o finanse, i o najsłabszych – powiedział w trakcie konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości w Toruniu Premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podkreślił, że ostatnie lata możemy nazwać dobrym czasem dla Polski, „czasem zmiany, która nie służy antyrozwojowym grupom interesów”, tylko służy wszystkim Polakom.

Premier wskazał, że to jest podstawowe założenie programów gospodarczych i społecznych PiS-u. Nasza polityka ma służyć wszystkim Polakom – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Szef rządu akcentował, że w czasach, kiedy w strefie euro jest wzrost gospodarczy około 1 procenta, a w Niemczech w okolicach zera, u nas wynosi on powyżej 4 procent.

– Czyli potrafimy w trudnych, zmiennych okolicznościach zadbać i o finanse publiczne państwa, i o najsłabsze grupy, które tego potrzebują, żeby je wspierać, jak młodzi ludzie, seniorzy, jak rodziny, jak rolnicy. To przede wszystkim kierunek działań, którym my się kierujemy. To jest ten rodzaj polityki, opartej stabilnie na dwóch filarach: na jakości finansów publicznych, ale też na polityce społecznej, która zmienia życie całego kraju. To jest znak firmowy Prawa i Sprawiedliwości – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

RIRM

drukuj