fot. PAP/Tomasz Gzell

Warszawa: dziś konwencja programowa Lewicy

W Warszawie odbędzie się dziś konwencja programowa Lewicy. Polityka społeczna, zdrowotna i emerytury – to niektóre elementy programu SLD, Wiosny i Lewicy Razem, które wspólnie idą do jesiennych wyborów.

Głos podczas konwencji zabiorą liderzy komitetu. Poparcia lewicy ma udzielić były prezydent Aleksander Kwaśniewski. SLD, Wiosna i Lewica Razem przystępują do wyborów pod hasłem „Łączy nas przyszłość”.

Dr Grzegorz Piątkowski, politolog, uważa, że Lewica ma niewiele do zaoferowana wyborcom.

– Lewica łączy ze sobą trzy bardzo różne podmioty, gdzie płaszczyzną porozumienia tylko i wyłącznie stały się sprawy obyczajowe, tzn. skrajnie posunięty permisywizm, wszelkie lewicowe postulaty dotyczące związków jednopłciowych, cała masa postulatów łączących tylko sferę obyczajową. Pod kątem ekonomicznym mamy bardzo duży rozdźwięk, ponieważ mamy SLD, które do pewnego stopnia nie zgadzało się z takimi komunistycznymi postulatami. Rząd Millera był jednym z najbardziej ekonomicznie liberalnych rządów. Mamy też Zandberga, mamy Razem, gdzie mamy postulaty ekonomiczne skrajnie lewicowe – wskazuje dr Grzegorz Piątkowski.   

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października. W nich wybierzemy na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. 

RIRM

drukuj