fot. PAP/Paweł Supernak

W Warszawie odbyły się Senioralia 22

W środę na Stadionie Narodowym im. Kazimierza Górskiego w Warszawie odbyły się Senioralia 2022. Uczestniczyli w nich seniorzy korzystający z rządowych programów wsparcia – takich jak na przykład „Senior plus” czy „Aktywni plus”.

Na Stadion Narodowy w Warszawie przybyli w środę seniorzy.

Nie zabrakło także górali.

– Hej będzie, będzie też to śpiewanie – śpiewali seniorzy z Białego Dunajca.

Seniorzy w ramach rządowych programów „Senior plus” i „Aktywni plus” podejmują szereg aktywności. Uczestnicy Senioraliów zaprezentowali część z nich – to nie tylko występy artystyczne, ale także rękodzieła i przysmaki kuchni regionalnych. Aktywizacja i wsparcie seniorów jest dziś bardzo ważne.

– Dbamy o to, aby przede wszystkim polityka senioralna była oparta na silnych filarach – wsparciu finansowym i wsparciu aktywności Państwa. Kiedy jesteśmy aktywni, chce nam się żyć, żyjemy dłużej i o to nam przede wszystkim chodzi – zaakcentowała minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg, podczas Senioraliów.

Wsparcie finansowe to m.in. znaczna waloryzacja rent i emerytur czy też trzynaste i czternaste emerytury. Wiceminister rodziny, Stanisław Szwed, zapewniał także seniorów o wsparciu w okresie zimowym.

– To, co teraz jest najważniejsze, żeby zapewnić Państwu bezpieczeństwo na okres zimy, na okres jesienny. Robimy wszystko, żeby poprzez właśnie tarcze solidarnościowe, dodatki, obniżenia cen było spełnione. Możemy zagwarantować, że ta zima jest dla naszych seniorów bezpieczna – podsumował wiceminister Stanisław Szwed.

Rząd na politykę senioralną łącznie przeznaczył niemal 44 miliardy złotych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl