fot. PAP/Mateusz Marek

PiS zamierza opodatkować dużych przedsiębiorców

Prawo i Sprawiedliwość zamierza wprowadzić kolejne podatki. Partia przygotowała projekt ustawy dotyczącej opodatkowania nadmiarowych zysków dużych firm, w tym spółek energetycznych, ale też banków.

Prawo i Sprawiedliwość przygotowało projekt ustawy dotyczącej opodatkowania nadmiarowych marż dużych firm.

– Chodzi o to, aby opodatkować duże firmy, (…) nie małych i średnich przedsiębiorców polskich, tylko wielkie korporacje i wielkie firmy, w tym również spółki Skarbu Państwa. Chodzi o to, aby opodatkować rosnące w sposób nadwymiarowy marże, nie zyski. Rozumiemy, że firmy się rozwijają, pozyskują nowych klientów, w związku z czym ich zyski są większe, ale marże nie powinny być większe. Zarobki, które nie są uzasadnione, nie powinny być większe – wyjaśnił wicepremier, minister aktywów państwowych, Jacek Sasin.

Pomysł nie spodobał się opozycji.

– Chcecie ukraść kolejne pieniądze ciężko pracującym przedsiębiorcom, żeby znowu rozdawać je swoim – oskarżał rząd Borys Budka, przewodniczący klubu parlamentarnego KO.

Prof. Wojciech Piontek, ekonomista, zwrócił uwagę, że opodatkowanie nie wpłynie na płynność finansową spółek czy też wstrzymanie inwestycji.

– W żadnym wypadku bym nie przewidywał jakichś problemów z utrzymaniem płynności finansowej przez te spółki, wstrzymania inwestycji z tego względu, że ten podatek nie będzie w tym zakresie uderzał w te przedsiębiorstwa – wskazał ekspert.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl