fot. twitter.com/GDDKiA_Warszawa

Odcinek A2 na wschód od Warszawy – otwarty

Między węzłem Lubelska a początkiem obwodnicy Mińska Mazowieckiego został dziś otwarty odcinek autostrady A2. 15-kilometrowy fragment drogi ma dwa pasy ruchu oraz rezerwę na trzeci. Został wyposażony m.in. w ekrany akustyczne i przejścia dla zwierząt.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że przyspieszenie realizacji inwestycji infrastrukturalnych jest konieczne w związku z pandemią.

– Przyśpieszenie realizacji tych dróg jest potrzebne. W momencie, kiedy wychodzimy z kryzysu po koronawirusie, chcemy przyciągać nowych inwestorów, nowych przedsiębiorców na zachowanie miejsc pracy, na tworzenie nowych miejsc pracy. Temu będą służyć wszystkie założenia rozwojowe najbliższych lat – dodał szef rządu.

Nowy odcinek wyprowadzi ruch tranzytowy ze starej DK nr 2 między węzłem Halinów a Mińskiem Mazowieckim oraz skróci czas przejazdu. Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślił, że to kolejna inwestycja zapowiedziana i zrealizowana przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

– Mamy zapewnione finansowanie dla realizacji kolejnych odcinków tej autostrady. To, co waży nie tylko na bezpieczeństwie, ale na rozwoju gospodarczym. Inwestycje autostradowe, inwestycje w drogi ekspresowe – to jest skala działania, którą oczekują od nas Polacy, na którą odpowiadamy konkretnymi przedsięwzięciami – zaznaczył minister.

 

W ramach inwestycji przebudowano też istniejące drogi gminne i powiatowe. Docelowo Autostrada A2 ma połączyć Warszawę z granicą białoruską do 2025 roku.

RIRM

drukuj