Marsz Pamięci przejdzie ulicami Warszawy

Ulicami Warszawy w przeddzień 96. rocznicy Święta Niepodległości przejdzie wieczorem Marsz Pamięci – ku czci ofiary katastrofy smoleńskiej z upamiętnieniem rocznicy odzyskania niepodległości.

Marsz poprzedzi Msza św. w Katedrze św. Jana. Po Eucharystii zgromadzeni udadzą się na Plac Piłsudzkiego, gdzie złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem marszałka. Tam też zaplanowano wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

We wtorek KP PiS organizuje uroczystości w Krakowie. Po południu politycy tej partii złożą kwiaty na sarkofagach marszałka Józefa Piłsudskiego i pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w Katedrze Wawelskiej.

Poseł PiS Ryszard Terlecki, podkreśla, że rocznica odzyskania niepodległości przez Polaków jest wydarzeniem dla nas najważniejszym z punktu widzenia politycznego.

Mimo różnych przeciwności, różnych komplikacji, różnych zakazów, które bywały przecież np. w czasach komuny, o tym święcie jednak zawsze pamiętaliśmy. Zawsze je obchodziliśmy, czasem wbrew zakazom, a od pewnego czasu szczęśliwie już legalnie, oficjalnie i radośnie –zaznaczył poseł Ryszard Tarlecki.  

W Warszawie oprócz oficjalnych uroczystości pod patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego, przejdzie także 4. Marsz Niepodległości pod hasłem „Armia Patriotów”.  Jest to największa manifestacja patriotyczna w kraju, która gromadzi wszystkich chcących pokazać swoją dumę i przywiązanie do suwerennego państwa polskiego oraz wolności.

RIRM

drukuj