W środę Konwent Seniorów ws. audytu podróży zagranicznych posłów

Marszałek Sejmu Radosław Sikorski zwołał na środę Konwent Seniorów, by – jak napisał na Twitterze – podjąć stanowcze decyzje ws. audytu podróży zagranicznych posłów i zmiany systemu rozliczania.

Posiedzenie jest następstwem sprawy trzech posłów PiS, którzy pobrali zaliczki na podróż służbową do Madrytu samochodem, a polecieli do stolicy Hiszpanii tanimi liniami.

Poseł Beata Szydło, wiceprezes PiS mówi, że jest to sprawa bulwersująca. Dlatego potrzebne jest szybkie jej wyjaśnienie.

– Mam nadzieję, że pan marszałek Sikorski podejdzie do sprawy rzetelnie i ten audyt, jeżeli będzie przeprowadzony, będzie dotyczył wszystkich ugrupowań politycznych. Sądzę, że tutaj jest potrzebna dogłębna analiza całości problemu przy współudziale wszystkich sił politycznych. Jeżeli pan marszałek Sikorski w ten sposób to potraktuje, to dobrze. Potrzebne jest na polskiej scenie politycznej wyjaśnienie wielu kwestii. Czuję się źle z tą sytuacją, dlatego, że jednostkowe przypadki złych zachowań rzutują potem na całość sceny politycznej. Trzeba zadbać, żeby do polityki trafiali ludzie, którzy są w stanie ten ciężar odpowiedzialności za pełnione funkcje po prostu ponieść – powiedziała Beata Szydło.

Posłowie Adam Hofman, Adam Rogacki i Mariusz Antoni Kamiński zostali już zawieszeni w prawach członków PiS. Dziś po południu komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości zdecyduje, czy usunąć ich z partii.

RIRM

drukuj