„Ambitna i uczciwa Warszawa” – hasło wyborcze P. Jakiego

„Ambitna i uczciwa Warszawa” to hasło, z którym ruszamy w bój o stolicę – powiedział we wtorek kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki. Warszawa musi być liderem w regionie i świecić przykładem – podkreślił.

„W związku z oficjalnym ogłoszeniem terminu wyborów, jako pierwsi chcemy państwu pokazać nasze hasło wyborcze, którym będziemy walczyli o przyszłość naszego miasta” – poinformował Patryk Jaki podczas konferencji prasowej.

Wybory samorządowe – jak wynika z rozporządzenia premiera opublikowanego we wtorek – odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Druga tura – 4 listopada.

„>>Ambitna i uczciwa Warszawa<< to będzie nasze hasło, które będziemy nieśli podczas najbliższej dyskusji o przyszłości naszego miasta (…), z tym hasłem ruszamy w bój o stolicę” – oświadczył Patryk Jaki.

Jak dodał, stolica Polski musi spełniać „standardy europejskości”, z których jednym z najważniejszych – według niego – jest uczciwość.

„Wszystkie europejskie stolice, które chcą mówić o tych wartościach, muszą być uczciwe” – podkreślił.

Ponadto, jak wskazał, władze miasta powinny mieć ambitne plany, „jeżeli chodzi o zarzadzanie odpadami czy rozwoju infrastruktury”. Zaznaczył, że wiele stolic regionu Europy Środkowej posiada więcej kilometrów linii metra od Warszawy. Według niego, stolica Polski przegrywa też z innymi miastami, jeżeli chodzi o wykorzystanie nowoczesnych technologii.

„Warszawa musi być liderem w regionie i musi być prawdziwą światową stolicą” – oświadczył.

Dodał, że stolica Polski powinna „świecić przykładem”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl