P. Jaki podsumował dotychczasowe propozycje dla Warszawy

Choć do wyborów samorządowych pozostaje kilka miesięcy, to walka o prezydenturę w stolicy trwa w najlepsze. Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, podsumował dotychczasowe propozycje dla miasta.

Głównym kontrkandydatem Patryka Jakiego jest Rafał Trzaskowski, kandydat Platformy Obywatelskiej. Obaj politycy już od kilku tygodni przedstawiają swoje propozycje dla Warszawy.

Dziś kandydat Zjednoczonej Prawicy porównał swoje pomysły z pomysłami Rafała Trzaskowskiego. Według Patryka Jakiego, polityk Platformy nie ma prorozwojowej wizji miasta ani planów na poprawę życia warszawiaków.

– Bardzo ważne jest to, aby mieszkańcy naszego miasta mieli wiedzę, co proponuje jeden i drugi kandydat, jakie są różnice między osobami, które starają się o najwyższy urząd w mieście. Pierwsze najważniejsze różnice, jakie się pojawiły: jeśli chodzi o mosty – Rafał Trzaskowski mówi: „Zero nowych mostów”; ja mówię: „Trzy nowe mosty”. Opłaty za wjazd do Centrum – Rafał Trzaskowski mówi, że trzeba rozważyć, ja mówię: „Nigdy w życiu” – podkreślił Patryk Jaki.

Patryk Jaki zaznacza, że on sam mocno krytycznie podchodzi do obecnej administracji miasta. Rafał Trzaskowski to kontynuator polityki Hanny Gronkiewicz-Waltz – wskazuje wiceminister sprawiedliwości.

Wybory samorządowe odbędą się jesienią. Na razie nie znamy jeszcze ich dokładnej daty.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl