P. Jaki: dzięki komisji weryfikacyjnej Warszawa ma 5 mln zł więcej

Działalność komisji weryfikacyjnej jest skuteczna, dzięki niej Warszawa ma 5 mln zł więcej – powiedział PAP wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Patryk Jaki odnosząc się do pisma Andrzeja Waltza do komisji ws. zwrotu pieniędzy uzyskanych w związku z reprywatyzacją kamienicy przy Noakowskiego 16.

Mąż prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz – Andrzej Waltz wystosował pismo do komisji weryfikacyjnej, w którym prosi o wskazanie numeru konta bankowego, na który ma przelać pieniądze uzyskane w związku z reprywatyzacją kamienicy przy Noakowskiego 16.

„Dostaliśmy takie pismo. Nasza reakcja będzie formalna. Wyślemy jak najszybciej numer konta” – podkreślił Patryk Jaki w rozmowie z PAP.

Jak zaznaczył, „to pokazuje, że działalność komisji weryfikacyjnej jest skuteczna; dzięki niej miasto ma 5 mln zł więcej”.

„Siła argumentów w sprawie tej nieruchomości jest tak duża, że ciężko z nią polemizować. Jest taka ilość dokumentów, że nie ma żadnych wątpliwości, że kamienica została przejęta w wyniku przestępstwa po szamalcownictwie” – powiedział Patryk Jaki.

„Jeszcze nie było takiej sytuacji w III RP. To precedens, żeby pieniądze, które mogły pochodzić z procederu przestępczego zostały zwrócone” – oświadczył szef komisji weryfikacyjnej.

22 grudnia komisja weryfikacyjna uznała, że decyzja reprywatyzacyjna z 2003 r. ws. nieruchomości przy Noakowskiego 16, została podjęta z naruszeniem prawa. Komisja zobowiązała też beneficjentów reprywatyzacji do zwrotu równowartości nienależnego świadczenia w wysokości ponad 15 mln zł. Chodzi o nieruchomość, do której część praw nabył w 2003 r. m.in. mąż prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz, Andrzej. Mąż szefowej ratusza miałby zwrócić ok. miliona złotych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl