P. Jaki obiecał start programu ,,Parkingi dla Mieszkańców Warszawy” po wygraniu w wyborach

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki złożył kolejne zobowiązanie wyborcze. Jeśli wygra wybory, chce wystartować z programem ,,Parkingi dla Mieszkańców Warszawy”. Nie może być tak, że kierowcy w stolicy mają gigantyczne problemy z zaparkowaniem – mówił polityk.

Wiceminister sprawiedliwości przypominał na briefingu prasowym zorganizowanym przy stołecznym Pl. Teatralnym obietnice wyborcze poprzednich kandydatów Platformy Obywatelskiej, startujących w wyborach samorządowych.

Jak mówił, obiecali, że zbudują w Warszawie 17 parkingów podziemnych w ciągu dwóch kadencji. Tymczasem mijają trzy, a parkingów nie ma – wskazywał polityk.

Brak takich parkingów to, zdaniem Patryka Jakiego, niezwykle palący problem Warszawy. Najwyższy czas, żeby traktować ludzi poważnie – podkreślał kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy w jesiennych wyborach samorządowych.

– Nowe parkingi dla Warszawy to jest kolejne, twarde zobowiązanie. Rozwiążemy, na ile to jest możliwe, ten problem. Mówimy o parkingach podziemnych, ponieważ są one niezwykle istotne z punktu widzenia uporządkowania przestrzeni publicznej. (…) Jeżeli na Placu Teatralnym powstałby parking podziemny, to w tym miejscu mogłaby być zieleń. Zieleń tak potrzebna w Warszawie. Mówimy o ładzie przestrzennym, o uporządkowaniu miasta i to jest niezwykle istotne z tego punktu widzenia. Nie może być tak, że kierowcy w Warszawie mają gigantyczne problemy z zaparkowaniem, szczególnie w śródmieściu. Ten program będzie obejmował nie tylko śródmieście, ale również tradycyjne parkingi w większości dzielnic Warszawy – wskazał wiceminister sprawiedliwości.

Patryk Jaki poinformował, że ma już konkretne propozycje co do lokalizacji przyszłych parkingów. Zapowiedział, że teraz będzie je po kolei konsultował z mieszkańcami każdej dzielnicy Warszawy.

Chcemy poważnie podejść do problemu i chcemy, żeby miasto przestało walczyć z kierowcami – mówił polityk. Gospodarz miasta jest od tego, aby ludziom pomagać i rozwiązywać ich problemy – podkreślał Patryk Jaki.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl