fot.: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

P. Jaki: Polska podejmie negocjacje z Włochami nt. ekstradycji bandytów z Rimini do naszego państwa

Nie wiadomo jeszcze, czy czterej sprawcy gwałtu i pobicia polskiego małżeństwa we włoskim Rimini zostaną poddani ekstradycji do Polski. Wiceszef resortu sprawiedliwości Patryk Jaki poinformował, że trwają rozmowy ze stroną włoską w tej sprawie.

Bandyci afrykańskiego pochodzenia są już w rękach policji. Domniemany przywódca grupy, 20-letni uchodźca z Konga – jak przekazali włoskim mediom śledczy – nie okazuje żadnej skruchy.

– Polska strona podejmie z włoską stroną negocjacje na ten temat. Zobaczymy, jak to się skończy. Nie chcę w tej chwili przesądzać, ale ponieważ nasza współpraca z Włochami układała się bardzo dobrze – to na pewno będziemy brali pod uwagę ich stanowisko w tym zakresie. Dla nas najważniejsze jest to, że współpraca układała się bardzo dobrze i to, że wytworzono bardzo dużą presję oraz zaangażowanie państwa zarówno polskiego, jak i włoskiego. W pewnym momencie byłem już przekonany, że to jest tylko i wyłącznie kwestia czasu, aż ujmiemy tych sprawców – zaznaczył Patryk Jaki.

Wiceminister sprawiedliwości na antenie Polskiego Radia „Trójka” przestrzegł mass media przed ujawnianiem tożsamości ofiar napadu w Rimini.

– Ofiary proszą o to, żeby już powoli wyciszać tę sprawę, dlatego że chcieliby spokojnie wrócić do Polski. Przestrzegam wszystkie media, które chciałyby ujawniać ich tożsamość – w tej sprawie prokuratura będzie stanowczo reagować. Zadaniem polskiego państwa jest chronić ofiary – akcentował wiceszef resortu sprawiedliwości.

TV Trwam News/RIRM

drukuj