fot. twitter.com/MagdaKorzekwa

Świadectwo wiary włoskich duchownych – byli gotowi zrezygnować z respiratora

Pomimo szerzącej się epidemii koronawirusa – Oni pozostali blisko wiernych. Czytali chorym Pismo Święte, a nawet byli gotowi zrezygnować z respiratora. To księża z Włoch. Zginęło ich już kilkudziesięciu.

Ks. Giuseppe Berardelli – zmarł w wyniku powikłań związanych z koronawirusem. Miał 72 lata. Zrezygnował z respiratora. Chciał ratować innych. Dziś jego świadectwo miłosierdzia obiega cały świat.

– Docierają do nas świadectwa o heroizmie kapłanów, którzy nawet w takim momencie gotowi są odstąpić np. przysługujący im respirator, by ratować życie drugiego, młodszego człowieka – wskazał o. Piotr Andrukiewicz CSsR, duszpasterz Polonii we Włoszech.

Takich świadectw cichych bohaterów, jak zaznacza o. Piotr Andrukiewicz, jest więcej. Tylko we Włoszech koronawirus zabił ponad 50 kapłanów.

– To bardzo piękne świadectwa, ogromnie budujące. Myślę, że już możemy mówić o pewnej grupie kapłanów męczenników, którzy zarazili się między innymi dlatego, że nie szczędzili swoich sił, swojego zdrowia w posłudze na rzecz osób, które wymagały tej pomocy, zwłaszcza chorych czy też osób, które odwiedzali z Najświętszym Sakramentem. Zdarzało się, że właśnie podczas tej posługi ulegali zarażeniu – akcentował o. Piotr Andrukiewicz CSsR.

Jest przykład księdza, który do końca – już chory – był przy wiernych. Siedział przy ich łóżku. Czytał im Pismo Święte. Jego heroizm przyciągnął do Boga niewierzących wcześniej lekarzy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl