fot. pixabay

Nowe wytyczne ws. koronawirusa. Rząd znosi część restrykcji 

Rząd chce znieść część obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Rozporządzenie w tej sprawie trafiło do konsultacji publicznych.

Ministerstwo Zdrowia proponuje skrócenie tzw. dystansu społecznego z 2 do 1,5 metra, przy jednoczesnym zachowaniu obowiązku zakrywania nosa i ust.

Na obiektach sportowych limit publiczności ma zostać podwyższony do 50 proc. Więcej osób będzie mogło uczestniczyć w targach i konferencjach.

– Do tej pory mówiliśmy o dwóch metrach odległości na ulicach, w sklepach, wszelkich miejscach publicznych. Jeżeli nie jesteśmy w stanie zachować dystansu, to mówimy o konieczności noszenia maseczek. O ten dystans jako Ministerstwo zdrowia cały czas apelujemy, ale obserwując rozwój sytuacji epidemicznej w naszym kraju, fakt, że nie notujemy w naszym kraju zakażeń na ulicach w tzw. transmisji poziomej – możemy odważnie skrócić ten dystans – ocenił rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Konsultacje publiczne potrwają do poniedziałku do godz. 10.00. Najprawdopodobniej we wtorek rozporządzenie zostanie opublikowane.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl