PKP PLK budują cztery wiadukty na trasie Centralnej Magistrali Kolejowej

PKP Polskie Linie Kolejowe budują cztery wiadukty na trasie Centralnej Magistrali Kolejowej. Dwa z nich powstaną na terenie województwa świętokrzyskiego, a kolejne dwa w województwie łódzkim.

Chodzi o budowę nowych obiektów w Koziej Wsi i Motycznie oraz w Zachorzowie Kolonii i Radwanie. Dzięki temu pociągi będą mogły zwiększyć prędkość powyżej 200 km/h. Sprawniejszy będzie też ruch drogowy.

Prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz powiedział, że to pozytywny sygnał dla całej kolei. Pewne ryzyko planowej realizacji – jak dodał – stwarza obecna sytuacja epidemiczna.

– Jeśli chodzi o aktywność w obszarze infrastrukturalnym dokumentowym w tym roku, one przebiegają bardzo sprawnie i szybko. Na ten i przyszły rok przewidziane są szczyty inwestycyjne w przypadku kolei i dróg, co jest dla nas, dla przewozów towarów, bardzo dobrym sygnałem. […] Z pewnością nikt nie jest w stanie odpowiedzieć, jak na prowadzenie tych inwestycji będzie rzutować aktualna sytuacja. Najbliższe tygodnie pokażą, jak ta sytuacja będzie wyglądała – podkreślił.

Budowa ma się zakończyć w 2021 r. Wartość inwestycji to 104 mln zł.

Centralna Magistrala Kolejowa zapewnia połączenia między Warszawą, Krakowem, Katowicami i Wrocławiem. Pełni również ważną rolę w ruchu regionalnym dla mieszkańców województw: świętokrzyskiego, łódzkiego i mazowieckiego.

RIRM

drukuj