CBA w siedzibach PKP-PLK i PKP Utrzymanie

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali siedziby spółek PKP-PLK oraz PKP Utrzymanie. Akcja była elementem śledztwa, w związku z którym funkcjonariusze zabezpieczyli tego samego dnia dokumentację przetargową w Straży Miejskiej w Warszawie.

Śledztwo dotyczy nieprawidłowości przy udzielaniu niektórych zamówień publicznych – tłumaczy Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA.

Funkcjonariusze realizowali czynności w kilku siedzibach firm w Warszawie. Tam także zabezpieczono dokumenty, dane teleinformatyczne i korespondencje internetową związane z organizacją wybranych przetargów, ich przygotowaniem, udzielaniem niektórym podmiotom zamówień publicznych oraz ich wykonaniem i rozliczeniem. Zgromadzony materiał dowodowy będzie teraz weryfikowany i poddany analizie. Warto zaznaczyć, że już wcześniej agenci CBA zabezpieczali w Wydziale Transportu Biura Organizacji Urzędu miasta stołecznego Warszawy inne dokumenty mogące mieć znaczenie dla tego wielowątkowego śledztwa – informuje Piotr Kaczorek.

Wkroczenie agentów CBA do spółek PKP wpisuje się w serię przeszukań przeprowadzanych przez Biuro w ostatnich dniach.

W środę funkcjonariusze weszli do siedziby PZU, gdzie zabezpieczyli dokumentację dotyczącą jednego z dużych projektów informatycznych Zakładu. Z kolei wczoraj agenci przeprowadzili przeszukania w 16 urzędach marszałkowskich. Kontrola dotyczyła rozdziału i wydatkowania środków unijnych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl