Prokuratura zbada sprawę nacisków na media za rządów PO-PSL

Krakowska prokuratura zbada sprawę podejrzenia nacisków na media i inwigilacji dziennikarzy za rządów koalicji PO-PSL – poinformował minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Zawiadomienia w tej sprawie skierował resort sprawiedliwości.

Chodzi o głośne wydarzenia pod rządami poprzedniej koalicji, m.in. wkroczenie  służb specjalnych do redakcji i skonfiskowanie przez nie kompromitujących ówczesny rząd materiałów.

Doniesienia medialne wskazują, że prokuratura zajmie się również sprawą inwigilacji dziennikarzy przez służby specjalne – powiedział minister sprawiedliwości  i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Wszystkie te okoliczności będą przedmiotem analizy działań procesowych pod kątem ewentualnego przestępstwa, którego mogli dopuścić się wysocy funkcjonariusze poprzedniego rządu, poprzedniej władzy. (…) Sprawa dotyczy rzeczy najważniejszych i fundamentalnych dla państwa demokratycznego – wolności mediów, swobody działania dziennikarzy, konstytucyjnej wolności i wartości państwa demokratycznego – które praworządna prokuratura i organy ścigania poprzez działania procesowe, powinny, we współpracy z mediami, wyjaśnić. Bardzo na to liczę – podkreślił Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości nie wykluczył również, że ustalenia w tych postępowaniach staną się jawne, a w przyszłości doprowadzą do zmiany prawa prasowego.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl