Fot. PAP

Zbigniew Ziobro: jestem gotów do debaty z premierem

Lider SP Zbigniew Ziobro zapowiada, że jest gotów do debaty z premierem Donaldem Tuskiem. Proponuje, aby wzięli w niej udział wszyscy liderzy partii opozycyjnych zasiadających w Sejmie.

Oferta byłego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego to odpowiedz na propozycję premiera, który chce debaty z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Donald Tusk złożył taką propozycję po sobotnim kongresie największej partii opozycyjnej, która przedstawiła swój nowy program. Politycy PiS-u nie mówią debacie „nie”. Stawiają jednak warunek: musi ona być merytoryczna, a wcześniej Donald Tusk winien rozliczyć się z sześciu lat swoich rządów.

Eurodeputowany Zbigniew Ziobro podkreśla, że reprezentacja parlamentarna to jednak nie tylko PiS, ale i inne kluby.

Jeżeli jemu naprawdę zależy na debacie, a nie na „fajerwerkach”, to powinien mieć odwagę przeprowadzić taką debatę. Sądzę jednak, że Donald Tusk może stracić odwagę, kiedy zda sobie sprawę, że zostanie łatwo wypunktowany. Premier Donald Tusk wykorzystuje pewną przewagę psychologiczną w stosunku do Jarosława Kaczyńskiego, który jest po traumie ciężkiej porażki w 2007 r. Przypomnę Państwu, że w sondażach wyborczych przed tą debatą z 2007 r. Prawo i Sprawiedliwość wygrywało z Platformą, po tej debacie, która była oglądana ponoć przez 11 mln Polaków, doszło do gwałtownego tąpnięcia, bo Donald Tusk z kretesem wygrał to starcie – mówi Zbigniew Ziobro.

Wcześniej gotowość debaty z premierem Donaldem Tuskiem zgłosił szef SLD Leszek Miller.

RIRM

 

drukuj