fot. twitter.com

CBA przeszukało szereg miejsc w wątkach wynikających ze sprawy zakupu akcji senegalskiej spółki

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali szereg miejsc w wątkach wynikających ze śledztwa dotyczącego zakupu akcji senegalskiej spółki na szkodę Zakładów Chemicznych Police z Grupy Azoty SA, choć bezpośrednio niezwiązanych z tą badaną transakcją – poinformowało Biuro.

„Funkcjonariusze CBA we wtorek dokonali przeszukań w siedzibach podmiotów gospodarczych, instytucjach publicznych i w miejscach zamieszkania osób fizycznych” – poinformował wydział komunikacji społecznej Biura.

„Czynności przeprowadzono m.in. w Urzędzie Miasta w Szczecinie, TBS Prawobrzeże, Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Policach, Instytucie Medycznym im. Jana Pawła II z siedzibą w Szczecinie” – wyliczyło CBA.

Według mediów przeszukano też mieszkanie burmistrza Polic.

Podczas przeszukań agenci ze szczecińskiej delegatury Biura uzyskali obszerny materiał dowodowy, w tym elektroniczne nośniki informacji.

„Dowody będą poddane oględzinom i szczegółowej analizie” – zapewniło Biuro.

Wydział przypomniał, że szczecińska delegatura CBA pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie prowadzi śledztwo dotyczące m.in. oszustwa na szkodę Zakładów Chemicznych Police SA na ponad 87 mln zł przy sprzedaży akcji senegalskiej spółki African Investment Group.

„Wyodrębniono nowe wątki sprawy wynikające z dowodów zabezpieczonych w lipcu 2020 r.” – poinformował wydział.

„Realizowane czynności dokonano w ramach wątków, w których nie przedstawiono do tej pory zarzutów, a zdarzenia będące przedmiotem zainteresowania śledczych nie są w sposób bezpośredni związane z głównym wątkiem śledztwa, tj. nabyciem akcji spółki African Investment Group” – wyjaśniło Biuro.

Wydział zaznaczył, że planowane są kolejne czynności procesowe i sprawa nadal rozwija się.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl