fot. https://www.facebook.com/PCPM.NGO

Polscy lekarze i ratownicy medyczni pomogą Włochom w walce z koronawirusem

Ratownicy i lekarze Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej pomogą Włochom w walce z koronawirusem. Piętnastoosobowy zespół wyleciał transportem wojskowym z Warszawy. Polacy przez dziesięć dni będą pomagać w walce z pandemią w szpitalu polowym w Brescii  w Lombardii. Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM jest certyfikowany przez Światową Organizację Zdrowia.

We Włoszech jest prawie 95 tys. chorych i ponad 10 tys. ofiar epidemii. Zmarłych z powodu koronawirusa jest ponad 3 razy więcej niż w Chinach.

Pomagamy teraz we Włoszech, ale nie jest wykluczone, że za kilka tygodni sami będziemy potrzebować pomocy i solidarności innych krajów UE – wskazał prezes PCPM, dr Wojciech Wilk.

– Jesteśmy na lotnisku wojskowym w Warszawie, skąd wyleci samolot wojskowy do Włoch. Na jego pokładzie 15 polskich lekarzy i ratowników medycznych, którzy lecą do miasta Brescia. Tam będą pracować w szpitalu polowym i wspierać ratowników włoskich w walce z koronawirusem – powiedział dr Wojciech Wilk.

Większość ratowników PCPM pracuje w macierzystych placówkach w całej Polsce. Z polskimi szpitalami podzielono się sprzętem, który zabierany jest na misje zagraniczne.

Centrum uruchomiło także pomoc psychologiczną dla medyków. Więcej informacji na pcpm.org.pl. https://pcpm.org.pl/

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl