fot. PAP/EPA

Przed USA szczyt epidemii

Stany Zjednoczone wydłużają okres społecznych ograniczeń do 30 kwietnia. Według władz w Waszyngtonie, szczyt epidemii nastąpi za dwa tygodnie.

W Stanach Zjednoczonych odnotowywano już ponad 140 tysięcy przypadków koronawirusa. 2,5 tysiąca osób zmarło. Najgorsza sytuacja jest w stanie Nowy Jork, gdzie z powodu zakażenia zginęło tysiąc osób.

– Widziałem, jak przyjeżdżają ciężarówki z przyczepami, w których są zamrażarki, bo nie radzą sobie z ciałami. Jest ich tak wiele – powiedział Donald Trump.

Waszyngton przewiduje, że to dopiero początek epidemii.

– Szacujemy, że szczyt śmiertelności prawdopodobnie nastąpi za dwa tygodnie. Powiem to jeszcze raz, szczyt – najwyższy punkt śmiertelności –prawdopodobnie uderzy za dwa tygodnie – dodał.

Dlatego prezydent Trump podjął decyzję o przedłużeniu okresu obywatelskich ograniczeń od 30 kwietnia.

– Nie ma nic gorszego niż ogłoszenie zwycięstwa przed jego osiągnięciem. Byłaby to największa porażka. Dlatego też przez następne dwa tygodnie bardzo ważne jest, aby każdy z nas ściśle stosował się do wytycznych. Musimy przestrzegać zaleceń – zaznaczył prezydent USA.

Przypadki koronawirusa w USA odnotowano w czterdziestu ośmiu stanach. Epidemia nie dotknęła na razie tylko dwóch – stanu Hawaje i Wyoming.

TV Trwam News

drukuj