fot. PAP/EPA

Pandemia koronawirusa na świecie

Pandemia chińskiego koronawirusa przynosi coraz większe straty. W Stanach Zjednoczonych liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła już dwadzieścia tysięcy osób. Kolejne zgony odnotowywane są także w Europie.

Na ulicach całego świata trudno zauważyć tłumy osób. Dotychczasowe atrakcje turystyczne zostały całkowicie wyłączone z ruchu. Epidemia koronawirusa postawiła nasz świat do góry nogami.

– W trudnych czasach odwaga i siła nie są definiowane przez to, co mówimy lub robimy publicznie, ale przez działania, które podejmujemy cicho, prywatnie, jak na przykład pobyt w domu. Nawet, gdy jesteśmy od siebie odseparowani, jesteśmy zjednoczeni – mówił Justin Trudeau, premier Kanady.

Obecnie izolacja to jedyny sposób na ograniczenie epidemii. Kraje, które za późno wprowadziły społeczne ograniczenia, dziś zbierają śmiertelne żniwo. W USA jest już ponad pół miliona zakażonych i dwadzieścia tysięcy ofiar śmiertelnych. Niemal tyle samo zgonów odnotowano w Hiszpanii czy we Włoszech.

Podobnie jest we Francji.

– Łączna liczba zgonów, które miały miejsce w szpitalach oraz w placówkach społecznych i medyczno-socjalnych z powodu zakażenia koronawirusem wynosi ponad 13 tysięcy – wskazał Jerome Salomon, szef publicznej opieki zdrowotnej we Francji.

W Afryce epidemia koronawirusa dopiero przybiera na sile.

– Mamy do czynienia z transmisją lokalną, a także z transmisją społecznościową. Właśnie dlatego liczba zachorowań rośnie. Nasz kontynent znajduje się na etapie, na którym Europa była jakieś sześć tygodni temu. Nadszedł czas, abyśmy zrobili o wiele więcej w kwestii zahamowania epidemii – podkreślił dr Ahmed Ogwell Ouma, zastępca dyrektora Afrykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl