fot. twitter.com

P. Jaki: Chcemy zmienić podejście Warszawy w stosunku do seniorów

Chcemy zmienić filozofię miasta w podejściu do seniorów – powiedział Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. Polityk zaprezentował pakiet rozwiązań, które miałyby zostać wdrożone jeśli wygra wybory o fotel prezydenta stolicy.

Najważniejszą propozycją, jak mówił wiceminister sprawiedliwości ma być karta senior plus.

– Ta karta zapewni każdemu warszawskiemu seniorowi jedną ulgę do miejskich instytucji, do muzeów, teatrów, ośrodków kultury, do instytucji związanych z rekreacją, ze sportem, do miejskich basenów i innych instytucji. Jesteśmy silnie przekonani, że to się seniorom należy, ale nie tylko to. Będzie jeszcze druga część związana np. z szerokim dostępem do specjalnego transportu dla osób z niepełnosprawnościami. Trzeci element to szeroka płaszczyzna współpracy ze środowiskiem biznesowym. Zależy nam bardzo na tym, aby miasto na zasadach barteru dogadało się z grupą przedsiębiorców, żeby seniorzy mieli tani albo darmowy wstęp raz na jakiś czas do kina, restauracji, barów, żeby mieli specjalne wycieczki, wyjazdy poza Warszawę – podkreślał kandydat na prezydenta Warszawy.

Patryk Jaki zapowiedział też wprowadzenie mieszkań dedykowanych seniorom. We wszystkich nowych mieszkaniach komunalnych wybudowanych przez miasto, parter miałby zostać wyodrębniony dla osób starszych.

RIRM

drukuj