fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] P. Jaki: Na 59 obietnic, które da się zweryfikować, Rafał Trzaskowski nie dotrzymał aż 55

Okazało się, że na 59 obietnic, które da się zweryfikować, Rafał Trzaskowski nie dotrzymał aż 55. My dokładnie spisaliśmy wszystkie cytaty z kampanii wyborczej. Można je zobaczyć, jeżeli kogoś z państwa by to interesowało. Powstała specjalna strona internetowa: trzaskowskiwatch.com  i każdy może zobaczyć, jak te obietnice są łamane – powiedział Patryk Jaki, europoseł PiS, w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Minął rok od zaprzysiężenia Rafała Trzaskowskiego na prezydenta miasta stołecznego Warszawy. Głównym kontrkandydatem w minionych wyborach samorządowych na włodarza stolicy był ówczesny wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, który startował z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

– Pamiętam, że po zakończeniu wyborów obydwoje złożyliśmy obietnice. Rafał Trzaskowski złożył obietnicę, że dotrzyma swojego programu, że ma wszystko bardzo dobrze policzone, natomiast ja pogratulowałem i złożyłem obietnicę, że będę dalej aktywnie pracował i rozliczał z tych obietnic. (…) Okazało się, że na 59 obietnic, które da się zweryfikować, Rafał Trzaskowski nie dotrzymał aż 55. My dokładnie spisaliśmy wszystkie cytaty z kampanii wyborczej. Można je zobaczyć, jeżeli kogoś z państwa by to interesowało. Powstała specjalna strona internetowa: trzaskowskiwatch.com http://trzaskowskiwatch.com/   i każdy może zobaczyć, jak te obietnice są łamane – poinformował Patryk Jaki.

W ten sposób można zobaczyć, jak Platforma Obywatelska rządziłaby Polską, gdyby wygrała wybory – zauważył rozmówca Radia Maryja.

– Uważam, że byłoby dokładnie tak samo, jak w Warszawie – czyli dzień po wyborach cały program wyborczy do kosza. (…) Warszawa dalej jest przeżarta korupcją, co ostatnio mogliśmy zobaczyć przy aresztowaniu jednego z burmistrzów rekomendowanych przez Platformę Obywatelską. Dodatkowo jest tak, że obiecywano, że Warszawa będzie zarządzana w sposób profesjonalny, a okazuje się, że zamiast ambitnych projektów, mamy wydawanie pieniędzy na jakieś wojny ideologiczne – tramwaje różnorodności, realizację karty LGBT – stwierdził europoseł.

Platforma Obywatelska kreuje się na nowoczesną partię, która dba o środowisko, a tymczasem Rafał Trzaskowski nie dotrzymuje obietnic z tym związanych.

– Obiecywano uporządkowanie problemu śmieci w Warszawie, a zamiast tego nie dość, że mamy kompletny bałagan, to dodatkowo okazuje się, że ceny za wywóz śmieci wzrosną nawet o 200 proc. w Warszawie, mimo że miało być zupełnie inaczej. Dodatkowo obiecano, że zacznie się walka ze smogiem i będą wymienione wszystkie kopciuchy w Warszawie, tymczasem wymieniono niewiele kopciuchów i nie poradzono sobie z najprostszą sprawą, jaką są kopciuchy miejskie, które powinny być podstawowym zadaniem miasta stołecznego Warszawy. Najśmieszniejszą puentą tego wątku związanego ze środowiskiem jest to, że Trzaskowski i Platforma obiecywali, że do 2022 roku zasadzą milion drzew. Okazało się, że nikt tych drzew nie widział ani o nich nie słyszał – wymienił gość „Aktualności dnia”.

Zdaniem Patryka Jakiego, sposób zarządzania Warszawą przez Rafała Trzaskowskiego jest „jednym wielkim dramatem”.

– Warszawa jest zarządzana w jeszcze gorszy sposób niż była. Jest wplątana w jakąś wojnę ideologiczną. Jest próba przemianowania miasta, które przecież słynęło z Powstania Warszawskiego i jest próba przemianowania flagi biało-czerwonej na flagę tęczową. Jeden wielki dramat, o czym przestrzegaliśmy, ale nikt nie chciał nas słuchać, bo TVN był mądrzejszy. Przykro, że marnuje się taki potencjał stolicy. Do tej pory nie mieliśmy polityka, który zrobiłby sobie taką kpinę z własnego programu – podkreślił poseł do Parlamentu Europejskiego.

Całą rozmowę z Patrykiem Jakim można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj