P. Jaki przedstawił propozycje dot. gospodarki odpadami w Warszawie

Demonopolizacja rynku śmieciowego, budowa nowoczesnej miejskiej biogazowni oraz sortowni śmieci – to część propozycji dotyczących gospodarki odpadami, które przedstawił w sobotę kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, Patryk Jaki.

„Nowoczesne miasto, nowoczesna stolica, to miasto, które myśli i potrafi zorganizować system gospodarowania odpadami. Niestety Warszawa od lat znajduje się na końcówkach wszystkich rankingów, dotyczących gospodarowania odpadami. To jeden wielki skandal” – mówił Patryk Jaki podczas sobotniej konferencji prasowej, która odbyła się przed Zakładem Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Radiowo”.

Jak dodał, zakład ten od lat powinien być zamknięty, gdyż nie jest nowoczesny, a jest uciążliwy dla mieszkańców.

„Dlatego chcę podjąć pierwsze twarde zobowiązanie – jak zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy – >>Radiowo<< zostanie zamknięte” – zadeklarował.

Kandydat ZP na prezydenta stolicy mówił ponadto, że przez 12 lat rządów w mieście Hanny Gronkiewicz-Waltz i Platformy „nie stworzono żadnej nowoczesnej instalacji do przetwarzania, odtwarzania i sortowania śmieci”.

„To skandal, że stolica nie ma polityki dotyczącej gospodarki odpadami. Dla nas bardzo ważnym elementem w myśleniu o Warszawie, będzie Warszawa ekologiczna, Warszawa przyjazna, nowoczesna, jeśli chodzi o gospodarowanie odpadami” – mówił Patryk Jaki.

Jak dodał, przygotował 10-punktowy program „jak sprawić, aby Warszawa, tak jak inne stolice zaczęła panować nad gospodarką odpadami”.

Wskazał, że w pierwszej kolejności chce wprowadzić demonopolizację rynku śmieciowego w stolicy. Ponadto program ten – jak mówił Jaki – przewiduje wybudowanie nowoczesnej biogazowni, czy też nowoczesnej miejskiej sortowni śmieci.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl