fot. sxc.hu

Sportowy turniej gejowski w warszawskiej podstawówce

W jednej z warszawskich szkół podstawowych odbył się gejowski turniej siatkówki „Volup Summer Cup 2015”. Placówka już po raz drugi użyczyła miejsca uczestnikom imprezy – poinformował portal internetowy „niezalezna.pl”.

Szkoła podstawowa nr. 340 na Ursynowie, gdzie uczą się małe dzieci, wypożyczyła salę sportową uczestnikom gejowskiego turnieju. Taki turniej odbył się również rok temu i patronował mu ówczesny burmistrz Ursynowa Piotr Guział.

W tym roku organizatorzy imprezy oprócz samej rywalizacji sportowej przewidzieli również wspólną zabawę w stołecznym klubie. Na to wydarzenie zapraszali na facebook-u skandalicznym plakatem ze zdjęciem męskiego krocza.

Ewa Kowalewska, dyrektor Human Life International – Europa, podkreśla, że w kontekście podpisanej przez prezydenta Bronisława Komorowskiego tzw. konwencji antyprzemocowej, takie wydarzenia mają nas przyzwyczajać do promocji środowisk LGBT.

– Możemy się spodziewać, że będzie takich akcji coraz więcej, że będą one wchodziły do szkół. To już jest w dużej mierze przygotowane. Trzeba „oswoić” nasze społeczeństwo, powinniśmy się przyzwyczaić do tego, że to jest tylko taka „jedna z form”. Jeżeli nasze społeczeństwo się sprzeciwia, to będzie przywoływane do porządku różnymi metodami – komentuje Ewa Kowalewska.

Dyrektor Human Life International – Europa wskazuje, że „nadzieją jest możliwość wypowiedzenia konwencji”.

– Taka możliwość jest. Teraz po wyborach mamy duże nadzieje, musimy zwracać uwagę na to, co jest proponowane naszym dzieciom. W ministerstwie są przygotowywane zmiany programu. W szkołach – już nie „wychowanie do życia w rodzinie”, tylko miałaby być deprawująca „edukacja seksualna” w najgorszym stylu – przestrzega Kowalewska.

W marcu bieżącego roku w Polsce odbyła się międzynarodowa konferencja „Gender and Sexual Diversity in Sport”. Uczestniczyli w niej m.in. przedstawiciele Ministerstwa Sportu, a także Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania. Celem konferencji była walka z homofobią w sporcie oraz promocja sportowych imprez LGBT – przypomniał portal.

RIRM

drukuj