Niemieckie prawo wprowadzi pojęcie trzeciej płci?

Jeżeli ktoś pomyśli, że w Niemczech – podobnie jak na całym świecie – występują kobiety i mężczyźni, to jest w błędzie, bowiem od listopada 2013 roku prawo dopuści pojęcie trzeciej płci – nieokreślonej.

Pod pozorem wyimaginowanej dyskryminacji, ideolodzy „gender”  wraz z lobby homoseksualistów zmusili polityków do zmian prawnych w celu uznania – jakoby istniejącej – trzeciej płci.

Większość niemieckich mediów i tutejszego zmanipulowanego społeczeństwa jest zachwycona zamiarem wprowadzenia nowej płci; natomiast część katolickich mediów, oraz większość katolików nie ma najmniejszych wątpliwości, że zatriumfowała rozpowszechniana intensywnie ideologia „gender”, oraz wszelkie lobby homoseksualistów.

Od pierwszego listopada – będzie można zgodnie z nowym prawem Konstytucji, brzmiącym „każda osoba w dowolnym terminie będzie miała prawo wyboru z jaką płcią się identyfikuje – zarejestrować urodzone dziecko jako „trzecia nieokreślona płeć”. Na akcie urodzenia tabelka „płeć” pozostanie pusta, a dana osoba będzie w późniejszym terminie miała możliwość określić swoją płeć.

Zmiany te wspiera niemiecka Rada Etyki, która już na początku 2012 roku żądała w tym zakresie nowego prawa. Tym razem ideologia „gender” zwyciężyła nawet z naturą, która zdaniem lobby homoseksualistów stoi w sprzeczności z nowoczesnością.

Nie ulega wątpliwości, że jest to kolejny krok do całkowitego zrównania związków homoseksualistów z normalnymi małżeństwami. Lobby gejów i lesbijek chce wszystko i nie zadowoli się częściowymi zwycięstwami, jakie są ich udziałem już od wielu lat. W zasadzie pozostało im jedynie uzyskać zgodę na legalną i pełną aborcję oraz nazwanie ich homoseksualnych związków – małżeństwami, bowiem do tej pory w świetle prawa jest to związek partnerski, chociaż prawie z takimi samymi przywilejami jak normalne małżeństwo.

W Niemczech związki homoseksualne (tak zwane HOMO-EHE)  zalegalizowano w 2001 roku. Homoseksualiści w Niemczech otrzymują coraz to nowe przywileje. Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe już dawno uznał, że w razie śmierci jednego z partnerów („geja” lub „lesbijki”) ma on prawo do zasiłku pogrzebowego, a ponadto ma prawo do przejęcia po partnerze tej samej płci tzw. renty wdowiej przyznanej w ramach pracowniczego systemu emerytalnego, pracownikom państwowej strefy publicznej. Partnerzy homoseksualni mają takie same prawa alimentacyjne i spadkowe, ubezpieczenia rodzinne, mają możliwość uzyskania prawa do noszenia tego samego nazwiska, prawa dziedziczenia. W kwestii adopcji dzieci także dokonano wielu zmian, które w konsekwencji umożliwiły homoseksualistom legalną możliwość adopcji dzieci swoich partnerów. Homoseksualista może zaadoptować dziecko, gdy jest ono biologicznym dzieckiem jego partnera, teoretycznie w innym przypadku adopcja jest zakazana. Jednak znane są adopcje (najczęściej poza niemieckimi granicami) dokonane przez wielu prominentnych niemieckich homoseksualistów.

Rada Etyki to specjalny bardzo ważny doradczy organ rządowy złożony z 24 osób (naukowców z różnych dziedzin: lekarze, psycholodzy, prawnicy, filozofowie, teolodzy) który opiniuje moralno-etyczne kwestie związane z eutanazją lub badaniami nad ludzkimi komórkami. Opinia tego gremium jest z reguły skutecznie uwzględniania, zarówno przez rząd jak i przez parlamentarzystów.

Waldemar Maszewski, Hamburg/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl