Młodzież na wakacyjnych warsztatach w WSKSiM

Już dziś w WSKSiM w Toruniu rozpoczną się warsztaty muzyczne. Z kolei jutro pod hasłem „Przystań Rio” zostaną zainaugurowane warsztaty wakacyjne. Spotkanie potrwa do 23 sierpnia.

Dziś młodzież spotka się z utalentowanymi muzykami – informuje o. Marcin Krupa CSsR, koordynator warsztatów.

– Dzisiejszy dzień w WSKSiM poświęcony będzie warsztatom muzycznym. Przyjadą utalentowani młodzi muzycy, którzy uświetnią ten dzień grą na instrumentach. Cały dzień muzycy pod batutą pana Zbigniewa Małkowicza z zespołu Lumen przygotowują młodych muzyków, którzy są również wprawieni w tej sztuce, ponieważ większość z nich kształci się w średnich szkołach muzycznych. Mamy nadzieję, że poprzez te warsztaty jeszcze bardziej odkryjemy Boga, który jest pięknem, który dał nam tę piękną harmonię, piękną muzykę, śpiewy, pieśni, piosenki, ale również przyczynimy się do owocniejszego uczestnictwa innych w naszych spotkaniach modlitewnych i oczywiście w Eucharystii. Kolejnego dnia tj. w środę pod hasłem „Przystań Rio” rozpoczną się warsztaty wakacyjne – informuje o. Marcin Krupa CSsR.  

Warsztaty „Przystań Rio” poprowadzą wykładowcy WSKSiM i specjaliści związani z mediami katolickimi. Spotkanie adresowane jest głównie do młodzieży ponadgimnazjalnej. Podczas spotkań zgłębiane będą treści podjęte na Światowych Dniach Młodzieży w Rio.

Centralnym punktem każdego dnia będzie uroczyście sprawowana Eucharystia.

Organizowane rokrocznie warsztaty dziennikarskie, wypełnione są bogatą ofertą z której z wielkim zainteresowaniem korzysta młodzież, przyjeżdżająca na te dni z całej Polski i spoza jej granic.

 – W programie znajdą się m.in. zajęcia telewizyjne, radiowe, prasowe, internetowe, muzyczne, liturgiczne, filozoficzno-politologiczne i taneczne. Planowana jest piłka nożna, zwiedzanie pięknych obiektów grodu Kopernika i oczywiście modlitwa. To będzie bardzo ciekawe doświadczenie – tak o warsztatach mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja. 

Warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem. Wiele osób przyjedzie na nie po raz kolejny.

– W warsztatach uczestniczy młodzież z Polski, ale również spoza naszego kraju. Wielu z nich uczestniczyło już w poprzednich edycjach warsztatów. Wracają, aby pogłębiać wiedzę i dalej zdobywać doświadczenie w sztuce dziennikarskiej, ale nie tylko. Jest wiele możliwości, by poszerzać swoje zainteresowania i pogłębiać swoje talenty. Młodzież z entuzjazmem uczestniczy w tych warsztatach, jest bardzo zainteresowana, zadaje wiele pytań tym, którzy prowadzą te warsztaty. Widać, że ci młodzi chcą czegoś więcej w życiu, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni – dodaje o. Marcin Krupa CSsR.

RIRM

drukuj