fot. PAP/Paweł Supernak

R. Bąkiewicz: Mimo zbliżających się Świąt w polskich szpitalach dzieci są wciąż mordowane. Po której stronie zamierza stanąć polski rząd?

W liturgii Kościoła katolickiego okres Bożego Narodzenia to czas nadziei, wiary, miłości i życia. Musimy jednak pamiętać, że to również czas rzezi króla Heroda na niewinnych dzieciach. To niezwykle znamienne, że mimo zbliżających się Świąt w polskich szpitalach dzieci są wciąż mordowane. Po której stronie zamierza stanąć polski rząd? Czy Pan Premier będzie miał odwagę opowiedzieć się po stronie życia i nadziei? – pyta Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości oraz Straży Narodowej.

Przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego odbyła się we wtorek konferencja prasowa  prezesa Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości. Przypomniał on o braku publikacji wyroku TK z dnia 22 października w sprawie prawnej ochrony chorych nienarodzonych dzieci.

„Środowisko patriotyczne z niepokojem obserwuje tę grę na zwłokę. Żądamy natychmiastowej publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego przez Premiera Mateusza Morawieckiego. W liturgii Kościoła katolickiego okres Bożego Narodzenia to czas nadziei, wiary, miłości i życia. Musimy jednak pamiętać, że to również czas rzezi króla Heroda na niewinnych dzieciach. To niezwykle znamienne, że mimo zbliżających się Świąt w polskich szpitalach dzieci są wciąż mordowane. Po której stronie zamierza stanąć polski rząd? Czy Pan Premier będzie miał odwagę opowiedzieć się po stronie życia i nadziei? Żądamy respektowania stanowiska Trybunału Konstytucyjnego i natychmiastowego opublikowania wyroku, by żadne dziecko poczęte nie straciło już życia w wyniku opieszałości polskich władz” – wskazał Robert Bąkiewicz w wydanym oświadczeniu.

Oświadczenie R.Bąkiewicz 22.12.2020

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl